تبلیغات
ایرانی - معرفی بهترین و بدترین مشاغل سال 2012
ایرانی
"و یادت باشد در پس دلتنگی ها همیشه خدایی هست که داشتنش جبران همه نداشتن هاست"
 
تاریخ : چهارشنبه 29 آذر 1391 | نویسنده : raha

با پایان یافتن سال 2012 فهرستی از بهترین و بدترین مشاغل این سال از نظر سطح درآمد و امنیت شغلی منتشر شده است.

کد خبر: ۷۳۷۹۶
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۱ - ۱۴:۲۱

به گزارش  نورنیوز ؛ بهترین مشاغل سال 2012 که توصیه می شود در سال 2013 نیز به آنان بپردازید عبارتند از : 

1- مهندس نرم افزار : این شغل در دو سال گذشته صدرنشین بهترین مشاغل حال حاضر دنیا انتخاب شد. درآمد سالیانه 88 هزار و 142 دلار. 2- مأمور آمار : حوزه فعالیت این شغل بسیار گسترده است و برآورد هزینه های مالی یک پروژه ، بکارگیری آمار و ارقام صحیح در پیش برد یک پروژه اجرایی و ... را شامل می شود. درآمد سالیانه 88 هزار و 202 دلار. 3- مدیر منابع انسانی : معمولا کارمندان بازنشسته در این حوزه فعالیت می کنند و جوانان جویای کار از آن غافل می شوند. درآمد سالیانه 99 هزار دلار و 102 دلار. 4- متخصص بهداشت دهان و دندان : این پزشکان بیشتر به امور ساده ای مانند تورم لثه و جرم گیری می پردازند و خود را در معرض خطرات عفونی دیگر دندانپزشکان قرار نمی دهند. درآمد سالیانه 68 هزار و 109 دلار . 

 

5- برنامه ریز مالی : این روزها تمامی زوج های جوان به فکر تأمین آینده مالی فرزندانشان هستند. یک برنامه ریز مالی می تواند در تمامی برنامه های اقتصادی خانواده به ارائه مشاوره بپردازد. درآمد سالیانه 104 هزار و 161 دلار. 


اما بدترین مشاغل سال 2012 عبارتند از : 

1- چوب بر : شغلی خطرناک و خسته کننده که درآمدی بیشتر از 32 هزار و 144 دلار در سال ندارد. 2- دامدار :‌ کاری پرزحمت و دارای ریسک و ورشکستگی است. بیماری یک حیوان می تواند به بقیه دام ها منتقل شده و تمام مزرعه را آلوده سازد. درآمد سالیانه 33 هزار و 119 دلار. 3- پرسنل نظامی : زمانی خدمت در ارتش فقط از روی اجبار انجام می شد اما حالا به یک شغل در سراسر جهان تبدیل شده است. درآمد سالیانه 36 هزار و 261 دلار. 4- کارگر استخراج نفت : هر چقدر فعالیت در حوزه های نفتی سودآور باشد اما از این درآمدهای سرشار چیزی نصیب کارگران نمی شود. درآمد سالیانه 32 هزار و 132 دلار. 5- خبرنگار روزنامه : روزنامه نگاری همیشه در فهرست مشاغل پرخطر قرار داشته است. خبرنگاران این حوزه در ازای دریافت حقوق کم خود را در معرض خطرات بسیاری قرار می دهند. درآمد سالیانه 35 هزار و 275 دلار.

منبع: نورنیوز

طبقه بندی: علمی،  خبری، 
برچسب ها: بهترین و بدترین مشاغل،

میهن اسکین

میهن اسکین