تبلیغات
ایرانی - جلوگیری از ویروسی شدن فلش
ایرانی
"و یادت باشد در پس دلتنگی ها همیشه خدایی هست که داشتنش جبران همه نداشتن هاست"
 
تاریخ : یکشنبه 23 بهمن 1390 | نویسنده : raha
باتوجه به اهمیت امنیت داده در فلش، جلوگیری از ویروسی شدن آن حائز اهمیت است.

در ابتدا برای این روش باید مقدار فضای خالی موجود در فلش را با یک فایل ساختگی یاDummy پر كنیم تا هیچ فایلی نتواند درون فلش ذخیره و ایجاد شود. البته این روش زمانی کارآمد است که كاربر می‌خواهد از اطلاعات داخل فلش مموری خود استفاده نماید و نیازی به فضای خالی آن ندارد.

گفتنی است، قبل از انجام این کار نیاز به دانستن میزان فضای خالی موجود در فلش وجود دارد و برای این کار، كاربر بر روی درایو فلش راست کلیک کرده و گزینه Properties را برگزیند و در پنجره باز شده میزان دقیق فضای خالی را یاداشت كند.

حال باید در قسمت run فرمان Cmd را تایپ كرد و در این قسمت توسط فرمان Fsutil یک فایل با حجم دلخواه ایجادكرده، بدین منظور فرمان fsutil file createnew F:\IamDummy 1300594688 را وارد کرده و کلید Enter را فشار دهد.

كاربر باید به جای عدد مذکور میزان فضای خالی در فلش مموری خود و به جای درایو F، درایوی را که معرف فلش مموری خود را وارد كنید و منتظر بماند تا فایلی با نام Iamdummy با حجم مورد نظر ساخته شود. انتخاب این نام دلخواه بوده و می‌توان یک نام دیگر را برگزید.

گفتنی است، اگر كاربر دوباره میزان فضای خالی در فلش خود مشاهده کند، خواهد دید كه عدد صفر نمایش داده می‌شود و این بدین معنی است که حتی یک بیت هم فضای خالی در فلش كاربر موجود نیست.

لازم به ذكر است كه كاربر باید درون فلش خود یک فایل txt جدید ایجاد کند و متنی را به اندازه یک کاراکتر درون آن تایپ و آن را ذخیره کند، مشاهده خواهد شد که با پیغام کمبود فضا مواجه می‌شود و زمانی که خطر مواجه با ویروس‌ها برطرف شد، می‌توان فایل ساخته شده Iamdummy یا هر نام دیگر را از حافظه فلش پاک كند.

در ادامه به ارائه روشی دیگر می‌پردازیم. برنامه ThumbScrew را دانلود کرده و در فلش ذخیره كنید. اگر فلش را به سیستمی متصل کرده که احتمال آلودگی آن بالا است و كاربر نگران ویروسی شدن فلش خود می‌باشد. برنامه را اجرا کرده و با راست کلیک روی آیکون Read Only در این راستا فلش كاربر فقط قابل خواندن می‌شود.
طبقه بندی: خبری،  علمی، 

میهن اسکین

میهن اسکین